Ekompilace – hudební EKO festivaly

06.09.2018

Byla jsem oslovena hudební skupinou DCRadio, zda bych nechtěla pomoci při propagaci Ekompilace... Ještě jsem na tento projekt nenarazila, tak jsem začala googlit a nestačila jsem se divit :)

V průběhu září probíhají po celé České republice hudební festiválky zaměřené na propagaci ekologie a třídění odpadu. Tyto akce se mě dotýkají hned nadvakrát.

Miluji hudbu. Kdykoli a kdekoli... Pořád mi doma něco hraje, singly z YouTube, či poslouchám klasické rádio. Ticho mám ráda spíše výjimečně. Sice nemám talent na nic hrát - což se prokázalo, když jsem se ve třiceti začala učit na bicí, ale to mě neodrazuje poslouchat kohokoli, kdo to na rozdíl ode mne umí :)

A za druhé, sama cítím zodpovědnost za naši matičku Zemi. Třídění odpadu je pro mě samozřejmostí již od malička (díky, moji milí rodičové), ale dodržuji i další drobné zásady, které můžou pomoci. Vypínám vodu při čištění zubů, když jdu na procházku do lesa, sbírám odpadky, sama po sobě nezanechávám nic, co do přírody nepatří. Pokud si můžu v hospodě vybrat mezi vratným zálohovaným kelímkem vůči měkkému jednorázovému plastu, neváhám... Přiznávám, dalo by se toho dělat mnohem víc, ale i tak jsem ráda, že tyto drobnosti patří do mého každodenního života již automaticky. A to taky není málo. Pokud se všichni alespoň trošku zamyslíme nad ekologií, můžeme společně vytvořit velké věci. Respektive můžeme pomoci naší planetě (kterou máme jen JEDNU!!), aby tu pro další generace ještě něco hezkého zůstalo...

Mimochodem jedno indiánské přísloví praví: Miluj zem. Nezdědils ji po rodičích, ale dlužíš ji svým dětem.

Ale zpátky k tématu...

Už v minulosti mě pobavil hudební klip "Léto bez plastů", kdy kluci zabývající se ekologií natočili parodii na již tolik ohrané Despacito.

Tak se to dělá, propojit hezké s užitečným :) A touto cestou se vydali i organizátoři Ekompilace. Propojují informace o ekologii s místními kapelami, vydali CD a pořádají hudební festivaly :) Má to smysl - jen tak dál, ráda váš projekt podpořím a pokud budu mít cestu kolem, ráda se za vámi i zastavím :)

Mimochodem skupina DCRadio vytvořila i speciální eko tašku pro vaše nákupy :) Jejich heslo: "Spojujou nás věci zkažený" mě fakt baví :)

Pokud o tašku máte zájem, stačí DCRadio napsat zprávu na jejich FB profilu :)

Festivaly Ekompilace 2018:

7. 9. Klatovy

8. 9. Lovosice

21. 9. Rychnov nad Kněžnou

22. 9. Písek

Více informací:

https://ekompilace.cz/

Facebook:

https://www.facebook.com/Ekompilace/

Odkaz na borce, kteří stojí za videoklipem "Léto bez plastů" // mimochodem taky hodně zajímavý projekt :)

https://www.mojeodpadky.cz/

Přečtěte si jako první, co je nového