Jak jsem jela poprvé Brdy na kole

05.07.2018

Do Brd se chystala už dlouho a když si něco hodně přejete, tak se vám to splní. Bohužel jsem svou tužbu nespecifikovala do detailu a místo, abych se na mém "celéperu" vydala po brdských trailech, dostala jsem nabídku od mých milých rodičů, zda se k nim nechci připojit na vyjížďku. Jelikož je věk neúprosný i pro moje sportovně duchem založené rodiče, tak si již pořídili elektrokola. Takže na traily v lese jsem s nimi mohla zapomenout, ale co, bylo hezké počasí a s nimi na vyjížďce jsem nebyla ani nepamatuji. Tudíž jsem na nabídku s radostní kývla. Bonusem pro mě byl fakt, že ještě s námi jel tchán a tchýně mého bráchy - hrozní sympaťáci z Moravy s kterými je vždy pořádný kus legrace.

No, mě osobně úsměv došel v prvním kopci, kdy mě všichni "staříci" s lehkostí předjížděli, protože motorek je prostě motorek. Naštěstí mému egu to nikterak neublížilo a šlapala jsem s radostí dál. Dobře, bylo mi jasné, že zase při sjezdu je doženu, takže to mi trochu u mého cyklosebevědomí pomohlo.

Brdy jsou strašně krásná lokalita, je vidět, že dlouho nebyla dotčená, mohli jsme tudíž vidět panenskou přírodu skytající mnoho vodních ploch, krásných cest a cestiček a lesů, kde člověk sotva kdy vkročil.

Naši trasu plánoval náš mužský doprovod, takže my - dámy, jsme si jen vesele užívaly cestu a nechali se vést. Musím říci, že pahorkatina to docela je, sice ne tak jako v okolí Orlické přehrady - tam nejedete kilometr rovně, pořád jen stoupáte, nebo ostře klesáte. Zde jsou kopce daleko pozvolnější (také o poznání plíživější), ale to nikomu z nás nevadilo. Oni měli své elektrooře a já zase o pár let mladší svaly, takže jsme těch 50 km zvládli na pohodu.

Jediným úskalím, s kterým musíte počítat je fakt, že nikde nejsou žádné občerstvovačky, takže pivo a řízky si vezměte s sebou do baťůžku. Vynahrazuje vám to fakt, že to je kousek za Prahou, takže se jedná o krásný jednodenní výlet pro celou rodinu. Ale vsadím se, že tam někde jsou schované lesní traily, které uspokojí mojí náročnější bajkovou dušičku. Však já se tam někdy ještě podívám :) Stačí si to opět jenom přát, nebo sednout do auta a za 45min jsem tam :)

Suma sumárum, výlet se "staříky" se velmi povedl a já byla ráda, že jsem nakonec jela. Vyrazte do Brd také, stojí to za to.

Vaše Rumová víla

Instagram: @_rumovavila


Užitečné odkazy:

Brdy jsou cca 70km jihozápadně od Prahy, za cca 45 - 60min autem a jste tam.

My jeli z vísky jménem Obecnice a dali jsem si krásný 50km okruh, vše po asfaltu:

https://mapy.cz/s/2OdBg

Více informací o Brdech a další tipy na výlety:

https://cestovani.idnes.cz/tipy-na-vylet-brdy-0nd-/tipy-na-vylet.aspx?klic=37049

https://www.brdy.org/

https://www.turistika-brdy.cz/

https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/brdy---nejvyssi-ryze-ceske-pohori-v-ceske-republic.aspx

https://www.objevbrdy.cz/

https://poznejbrdy.cz/