Jak zvednout zadek z gauče…

16.12.2019

Jsem rekapitulační typ - mám ráda, když se můžu ohlédnout do minulosti a znovu si připomenu, kde jsem všude byla a co jsem zažila. Je jedno jakou formou, zda přes můj instagramový profil, fotky v albech, či přes blog Rumová víla. Kamarádi se mi smějí, že po společném víkendu cestou domů v autě povídám o tom, co jsme společně viděli, zažili a kde měli to nejlepší pivo. Říkají, Leni, vždyť jsme tam byli s tebou, nemusíš nám to vyprávět :) Ale stejně mám tuto vnitřní potřebu rekapitulovat. Jako bych to znova prožívala, což já tuze ráda...

Možná tuto vlastnost ve mně probudila má maminka v mém útlém dětství, protože mi už ve druhé třídě základní školy založila tzv. Vandrovní knížku. Celá moje rodina je velmi aktivní, co se týká nejrůznějších výletů. Musím říct, že jako malá jsem to až tak v lásce neměla. Spíš bych raději tvrdla u televize. Ale pravdou je, že i když jsem s nevolí usedala do dopravního prostředku, když jsme vyráželi na hrad / klášter / horu / jezero, večer jsem vždy uléhala s pocitem, že jsem něco viděla, zažila. Což by se mi u skákacích obrázků v bedně stát nemohlo...

A ještě větší radost jsme měla, že mi v notýsku přibylo další razítko z té-které pamětihodnosti :)

Dnes tu jsou daleko sofistikovanější metody sběru vzpomínek. Třeba taková knížka od Familium - Naše výlety. O knížce jsem věděla, protože mě na ní upozornila moje ségra Renatka, která se rozhodla koupit ji k Vánocům a velmi se mi líbila, už když jsem v ní narychlo zalistovala v knihkupectví. Posléze mě shodou okolností přímo oslovil vydavatel této knížky, zda bych o ní nechtěla napsat, logicky jsem jsem byla pro.

Tato knížka vás bude nabádat k výletům s celou rodinou a zároveň si uchováte vzpomínky. Je něco jiného vzpomínat na výlet, když podíváte na jednu fotku v mobilu nebo vyplníte o vašem společném dobrodružství celé dvě stránky. Například tam najdete kolonku, jaké bylo počasí, kolik kilometrů jste ušli, kdo všechno na výletu s vámi byl... Samozřejmostí je místo, kde můžete vlepit fotku, vstupenku, či můžete vzít pastelku a namalovat cokoli, co vás na výletě inspirovalo. Přijde mi to jako super zábava po výletě, aneb jak zabavit děti, když je doba praní, vaření a všech těch nutných následných činností.

Známe to ale všichni, předsevzetí k výletům je habakuk, ale ne vždy se to vyvede. Občas prostě chybí nápad, kam se vydat, a proto spousta rodin raději zvolí jistotu zábavy v nákupním centru.

Knížka Naše výlety umí řešit i tento problém :) Je totiž rozdělená do sekcí: hory, hrady a zámky, výlety za vodou, za krásami přírody, atd. Takže si stačí jen sednout, rozmyslet se s dětmi, kam byste chtěli, vyplnit kolonku: kam se chceme podívat a při volném dni, či víkendu stačí jen nalistovat danou stránku, podívat se, kdy je jede vlak. A hurá na výlet :)

Knížka jako taková může být dárkem pro celou rodinu a dobrá zpráva je, že ji seženete v knihkupectví. Takže to do Vánoc stihnete! :)

Řekla bych, že tímto dárkem hodíte laso svým blízkým či přímo své rodině, aby neseděli doma a zvedli zadek z gauče :-) A nejen, že si protáhnou nožky, ale hlavně spolu zažijí něco, co bude atraktivnější, než koukat na obrazovku či displej.

Díky knížce Naše výlety, na to můžou vzpomínat jednoduše kdykoli.

Užijte si krásné Vánoce, Vaše Rumová víla

IG: @_rumovavila


Užitečné informace:

Knížku můžete zakoupit přímo od familium.cz // najdete tam spoustu dalších hezkých dárků pro babičky a dědečky, zvláště mi padla také do oka jejich knížka Babičko vyprávěj...