To už jsme všichni ztratili smysl pro humor??

07.12.2018

V poslední době mě zasahují posty, kdy si někdo dělá legraci z druhých a následně se musí pod palbou kritiky omlouvat. Musíme se přestat smát nekorektním vtipům? Měli bychom s rozmyslem volit slova, když si chceme udělat legraci z hořících trenek? To jako vážně? Co se s námi, jako českým národem stalo? Byli jsme experti na černý humor a při těžkých chvilkách nás vždycky právě ona tato černá sranda dostala z těch nejhorších sr*ček... Co jiného nám taky za komunismu zbývalo...

Ale co se to v poslední době děje? Proč se dotknutí lidé soudí a hateři to prostě nenechají plavat? Proč mají potřebu se k tomu kriticky vyjadřovat a postupně nátlakem dostat dané humoristy do kouta, z které ho jenom omluva a následné stáhnutí příspěvku / fotky / článku je ta "správná" a jediná cesta?

Zaznamenávám tuto ztrátu humoru již nějakou dobu, ale můj pohárek trpělivosti přetekl díky zpětné vazbě haterů a i "veřejnosti" na FB příspěvek Městské police...

Fotka vznikal naprosto z jiného důvodu (jeden fotograf prostě potřeboval fotku policie a modelky), ale když už byla na světe, tak jí Městská policie využila k postu na svém FB profilu... Vtipné? Nevím, ale proč ne... Mě to neuráží. A teď ke všemu tato fotka "vyhrála" sexistické prasátečko od "odborné" poroty. Bych jí teda chtěla vidět... Cožpak nechápou, že na FB se hlavně lidi chodí bavit?? A to ani policisté nemůžou mít smysl pro humor? Cenu bych chápala, kdyby to byla jejich hlavní kampaň a touto fotkou by polepili celou ČR. Ale uveřejnění na sociální síti je za mne v pohodě.

Policie fotku pod nátlakem musela stáhnout. Všichni po nich házeli kamenem - "Proboha, jak jste mohli, vy jste naši "ochránci", měli byste se chovat profesionálně."

Druhý den, obviněni ze sexismu, udělali obrázek s chlapem... A hle - opět špatně...

Se z toho picnu... Názory vládly tématem, že proč napoprvé tam byla hezká ženská, teď je tam tlustý chlap... A proč taky ne? Proč zase hledáme problémy někde, kde nejsou?? A mimochodem, proč tato fotka nevyhrála onu anketu sexistické prasátečko??

A před nedávnem i můj oblíbenec Petr Čech... Můj jeden z neoblíbenějších fotbalistů, který má tak modré oči, že bych se v nich rázem utopila... Udělal v Arsenalu chybu, špatnou rozehrávku, kterou následně musel hasit... Protože je to Petr Čech, tak to samozřejmě zmáknul :) Německý fotbalový klub Bayern si z něj udělal na twitteru legraci, že ví o jiném gólmanovi, kterému by se tohle nestalo (Petrův náhradník v Arsenalu je původem právě z Bayernu...). A hle i Petr evidentně ztratil smysl pro humor, odepsal, že si váží hodnot a fair play a bla bla bla a že reakce klubu Bayernu Mnichov byla přes čáru. Jasný, všichni to chápeme, ale to už se nesmíme v dnešní době smát a dělat vtípky? Následně se Bayern omluvil. Chjo.

Z toho je mi smutno. Ze ztráty nadhledu, humoru a z toho, jak teď všichni okolo mne moralizují, kážou pro "dobro" věci a začínají si hrát na soudce a kata v jednom. Už mě to unavuje. Mě sranda baví. A dost se mi líbí i ta nevhodná, ironická, sarkastická. Jasně, nějaké hranice to mít musí - ale opravdu chcete vážně moralizovat vytvoření příspěvku alá holka ve spodním prádle u policejního auta? Vtipnou reakci na špatnou rozehrávku ve fotbalu? Vážně? A co říkáte na reklamu od Brněnských policistů?

Osobně se mi líbí moc moc moc! Raději jsem ani nesledovala zpětnou vazbu...

A to se už vůbec raději nebavím o haterech... Pokud vás zajímá toto téma, tak jukněte na článek Michala Majgota. Osobně mě mrzí, že lidi jsou v poslední době na sebe tak zlí. Anonymita online světa k tomu dává ještě úplně jiný rozměr. Mám strach, že brzy se dozvíme o youtuberovi, bloggerovi, který kvůli tomu skočil z okna... I já sama jsem se onehdá na netu dozvěděla, že když mám ráda kafe ze Strarbucksu, tak jsem asi úplně "blbá" a ještě k tomu závislá na cukru... A to jsem to postovovala ve FB skupině, která má členy 18+...

Přátelé, buďme na sebe prosím milí, hodní a když uvidíte něco, co vás pobaví, osloví či prostě se vám to jednoduše líbí - dejte tomu like, pozitivní reakci, ať daný kreativec ví, že jeho práce má smysl a nenechá se udolat negativní kritikou :)

Vaše nekorektní, avšak zatím stále veselá, Rumová víla

IG: _rumovavila

Přečtěte si jako první, kde jsem se zase toulala... :)