Webnode – místo, kde jsem spustila své podnikání

03.10.2018

Mnoho z vás se mě ptalo, čím se vlastně živím. Reklamou. Moje práce není o tom klamat své potencionální klienty svým profi vytuněným sdělením, ale spíš jsem vždy dbala na to, aby se daná informace dostala k lidem, kterým by se služba, či produkt mohli hodit :) Jenže když pracujete pro giganty jako O2, Sazka, či ještě líp pro Homecredit, vaše vnitřně nastavené hodnoty rychle vezmou za své...

Nedalo se svítit, musela jsem z korporátu vyskočit. Samozřejmě k tomu přispělo mnoho dalších věcí, ale rozhozený vnitřní hodnotový kompas, byl jedním z nich. Chtěla jsem pomáhat s marketingem menším podnikatelům a živnostníkům, kteří tomu až tolik nerozumí, ale přitom mají super produkt... Jen nevědí, jak o tom informovat své potencionální klienty. Ještě bych ráda zdůraznila fakt, že i když jsem teď na volné noze a i když bych se v současné chvíli do větší firmy vracet nechtěla, zkušenosti, které jsem jako zaměstnanec nasbírala byly nedocenitelné :) Viz můj článek: Je korporát opravdu to nejhorší zlo?

Jak je asi všem jasné, kdo není online jako by skoro nemohl podnikat. Proto se svými klienty často dostáváme k otázce řešení webových stránek. Můj první produkt, kde jsem toto řešila byl vlastně můj blog Rumová víla. Tolik redakčních systémů, kde si můžu zařídit web. Tolik domén, kde si můžu registrovat název stránek a tolik možností hostingu až mi z toho šla hlava kolem... Prolezla jsem pár diskuzí, pár lidí jsem se optala a nakonec z toho vzešli tři finalisté.

WordPress: nejrozšířenější otevřený redakční systém, ale bez technického supportu, stará se o vás komunita, lidé, co WordPress používají a milují...

WIX: celosvětový gigant s přívětivým uživatelským rozhraním

WEBNODE: český produkt, který pomáhá tvořit jednoduché a přitom nadčasové weby

Takže když jsem si udělala tento sumář, začala jsem googlit dál. WordPress je zadarmo, ale vychází z programování. Teď je již uživatelský příjemný, ale abych byla upřímná, nechtělo se mi to učit. Chtěla jsem jen obsah, který mám v hlavě, nastrkat do daných kolonek a moc s tím neztrácet čas - webdesigner ze mě nikdy nebude. V čem má ale WordPress obrovskou výhodu, je jeho funkcionalita. Vymyslíte na jejich stránkách téměř všechno. Ale při psaní blogu jsem toto já fakt nepotřebovala.

OK, co WIX? Hmm, vypadá pěkně, hezky zmáknutá grafika, ale když jsem s tím teď opravdu pracovala (pomáhala jsem jednomu ze svých klientů), tak díky bohu, že má volba nakonec padla na Webnode... Wix se automaticky ukládá po každém kliknutí. Máte tam tisíc a jednu možnost volby (písmo, velikost, bublinka sem, obrázek tam), čert, aby se furt rozhodoval, zda toto nebo tamto bude lepší. Upřímně, práce ve Wixu mě unavovala a ztrácela jsem velmi rychle pozornost.

Webnode je oproti tomu super v tom, že je jednoduchý a nedává vám příliš mnoho prostoru na kreativní variace. Nenechte se mýlit, každý web dělaný prostřednictvím redakčního systému Webnode vypadá jinak, ale máte tam jasné hranice, které prostě dodržovat musíte. Pokud do toho ovšem využíváte Canvu (grafický nástroj), tak není o čem. Při troše zamyšlení se vám vždy svůj kreativní nápad nějak povede zrealizovat :)

Další, co přímo "žeru" je jejich servis :) Jak jsem se zmiňovala, Webnode založili Češi a ještě k tomu moji tolik milovaní Brňáci :) V roce 2008 o nich psali: "Zakladatelé Webnodu byli zřejmě posledních pár let na Marsu, když nevědí, že toto pole už je obsazené." Ale kluci už tehdá moc dobře věděli, co dělají a dnes provozují 30 miliónů webů po celém světe. A přesto, když jim pošlu nějaký dotaz na helpdesk, mám odpověď do druhého dne. DO DRUHÉHO DNE!!! To někdy nestačím odpovědět ani já sama na mé soukromé emaily... Takže suma sumárum, když jsem spouštěla své další stánky, Webnode byla jasná volba. Sami se můžete podívat, co jsem díky jednoduchosti Webnode vytvořila za 6 hodin práce :) www.nakopnisvujmarketing.cz

Za jeden den práce, to není špatný, co? :) Tak pokud spouštíte své stránky, můj názor s kým do toho jít, znáte. Sami si ale dané platformy osahejte, vyzkoušejte, pro každého je vhodné něco jiného. Co mě osobně rozčiluje, třeba zrovna vám bude vyhovovat.

Přeji krásný den všem podnikatelům a do Brna tleskám ještě jednou :) Jste machři :)

Lenka alias Rumová víla

Instagram: @_rumovavila


PS: Za tento článek jsem dostala zvýhodněnou cenu za prémiové členství na Rumové víle. Ale abych byla upřímná, já bych ho napsala tak jako tak :) Jen to, že se se mnou lidi z Webnode o partnerství vůbec bavili, mě také přesvědčuje o tom, že každý zákazník je pro ně důležitý! :)


Přečtěte si jako první, co je nového