Jak jsem přežila bikepark ve Špindlerově mlýně...

02.11.2017

Jelikož jsme trošku s kamarádkami víly nerozhodné, tak to, že pojedeme na víkend do Špindlerova mlýna jsem se rozhodly asi 3 hodiny před odjezdem. Ten víkend byla akce "Marosana vol. 19", ale děsila nás předpověď počasí... Mělo být okolo 6 stupňů a celý víkend pršet. Nakonec nás přesvědčilo naše hromadné ujištění, že nejsme žádná vořezávátka, hodily jsme kola do auta a vyrazily jsme... Já opět měla sevřené půlky, protože jsem tam jela s bikerkami na slovo vzaté. Já jsem sice byla plná nadšení, ale to vás před držkopádem moc neochrání... Ale hrozně mě lákala představa sjet si sjezdovku bez sněhu...

Přijely jsme v pátek ve večerních hodinách, vyřídily formality jako ubytování, kam uschovat kola a hurá na píívo. Jelikož jezdíme do Špindlu přes zimu pravidelně, potkaly jsme hromadu známých. Bylo to jako při zahájení lyžařské sezóny, kdy se zase potkáte se svojí zimní rodinou po dlouhých letních měsících. Klábosila bych až do rána, avšak moc dobře jsem věděla (tedy vlastně nevěděla, protože jsem v bike parku ještě nebyla, ale přinejmenším jsem tušila), co mě ráno bude čekat.

Celou sobotu jsem děkovala Bohu, že jsem přeci jenom již lehce zodpovědná a nenechala jsem se noc před tím zlákat vůní rumu. První jízdu lanovkou nahoru jsem byla celá natěšená s úsměvem od ucha k uchu... Ten mě však brzo přešel, ne že by trail "Free ride" nelíbil, však jsem musela jsem při jízdě povolit mimické svaly a všechnu energii jsem soustředila na boj proti zemské gravitaci. Občas to bylo jen tak tak... Trasa je pěkná, pro zkušené bikery asi snadná, ale já jsem se s volnými kameny a kamínky nějak nemohla sžít. Když jsme najely cestičku vedle modré sjezdovky, tak tam se mi očíčka zase rozsvítila. Bylo to podobné jako Superflow v Rychlebkách. Takže sem tam nějaká ta klopenečka a vlnka za vlnkou... Při přejezdu výstupní stanice Hromovky mě začali pojímat mrákoty, protože níže byly takové úseky, že jsem je raději sešla po svých. No co... Řídila jsem se heslem, raději slezu, než spadnu :)

Druhá jízda byla již lepší, věděla jsem do čeho jdu a už jsem se tolik nebála. Bohužel při třetí a čtvrté jízdě již začalo vydatně pršet a hlavně do trailu najížděli již "opravdový bikeři", takže trať byla za chvíli rozbahněná a pro mě o to více nepříjemná. Se širokým úsměvem (měla jsem totiž radost, že jsem se nezabila) jsem to okolo třetí hodiny zabalila. Po lehké odpolední siestičce jsme se večer vydaly na párty, která k Marosaně neodmyslitelně patří.

Byla jsem v šoku, kolik energetického testosteronu kolem mě bylo. Musela jsem se strašně smát... Jenom krátce shrnu, čeho jsem byla svědkem. Okolo desáté hodiny večerní třetina namakaných borců byla bez trička. Zhruba každý pátý byl od bahna - od hlavy až k patě. Polovina kluků do sebe bláznivě skákala - tzv. pogovala, jako ten hlavní závod byl v tomto podivném "tanci".

Okolo půlnoci ty nejlepší závodníci sotva stáli na nohou. Vůbec jsem si nedokázala představit, jak druhý den mohou jet závod tzv. Japan downhill. Pro představu - jede se na kole mezi brankami po černé a červené sjezdovce rychlostí okolo šedesáti kilometrů v hodině.

Já bych se z této akce probírala nejdřív tak ve středu. Ale oni ne. Oni opravdu druhý den byli všichni na startu a samozřejmě ty blázni, kteří nejvíce řádili se umístili do první desítky. Naprosto neuvěřitelné, co člověk vydrží...

V neděli jsme odpoledne naložily zase kola do auta a hurá do Prahy. Byl to super víkend a já byla opět ráda, že lenost ani strach nezvítězili, a já do toho Špindlu jela. Dala jsem totiž sjezdovku na kole :)

Všem bikerům co jeli Japan, na zdraví! Vaše Rumová víla

Instagram: @_rumovavila


Kudy kam:

Z Prahy do Špindlerova mlýna se autem dostanete za cca 2 hodiny. Doporučuji vždy před odjezdem zkontrolovat dopravu, dle toho pojede přes Hradeckou dálnici, nebo přes Mladoboleslavskou...

Mapa bikeparku:

https://www.skiareal.cz/content/files/images/mapy/bp.jpg

Ubytování:

My bydlely v soukromí.

Levnější ubytování:

https://www.spindleruv-mlyn.com/cz/hostel-central-spindleruv-mlyn-14.html

https://www.ubytovani-spindl.com/

https://www.spindleruvmlyn.org/turista-1/ubytovani/hotely-/

na www.booking.com toho najdete spousty

Časová náročnost:

víkend - v pátek po práci odjezd, v neděli ve večerních hodinách příjezd

Finanční náročnost:

cca 2 550,-

  • 600,- benzín (autobus obě cesty cca 360,-)
  • 500,- ubytování dvě noci
  • 1 000,- pivo a párek
  • 450,- lanovka na jeden den do bikeparku

Fyzická náročnost:

Lepší průměr. Tohle už nebyla taková legrace, jako cokoli jiného. S kolem si musíte již nějaký pátek rozumět. ALE pokud nechcete rovnou do tratě Freeride, či Deep Forest Trail, tak tam je i tzv. Touristic. Okolo Špindlerova mlýna také můžete na nejrůznější krásné procházky.

Užitečné odkazy:

https://www.skiareal.cz/spindl-bike-park

https://www.mestospindleruvmlyn.cz/

https://www.mestospindleruvmlyn.cz/leto-2/turistika/turisticke-trasy/

https://www.mestospindleruvmlyn.cz/leto-2/turistika/hrebenove-tury/

https://www.mestospindleruvmlyn.cz/leto-2/kola/cyklotrasy/

https://www.skiareal.cz/